RADYO ÖTÜKEN
TÜRK Irkının Emrindeyiz
 
 Alpaslan (izmir) ,   Türk sesinin geldiği, Türk yüreğinin çarptığı her yer bizim toprağımızdır....          |           İSA KİRKGÖZ (Sivas) ,   Var Olsun Türk Diyari ...          |           Büşra (Mersin) ,   Türklük ve Türkçülük için olan savaşımız sonuna kadar sürecektir....          |           Mehmet (Çanakkale) ,   Varolsun ırkımın Turan Ülküsü...          |           Aybala (Kırgızistan) ,   Türk’ten başkasını biz asla sevmeyeceğiz. Bir Türk kadar kimseyi de düşünmeyeceğiz....          |           İsa Kirkgöz (Sivas) ,   Adam Ol. Irkına Çek. TÜRK OL!...          |           Yunus (Halep) ,   Suriyeli Bir Türkmenim Radyomuza Bir Türkmen Olarak Tam Destek Varolsun Turan Türk Birliği...          |           Muhammed (Kerkük) ,   Türkün Türkten Başka Kardeşi Yoktur.!...          |           Murat (Denizli) ,   Varolsun Turan...          |           Emre (Ankara) ,   7inci Türk Konseyi Baküde Gerçekleşmiştir. Türke Kutlu Olsun. Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir Türklere Turan...          |           Zeynep (Doğu Türkistan) ,   Varolsun Turan Turan Elde Asenayım Asena...          |           Melisa (Kıbrıs) ,   Radyomuz Türk ırkına Kutlu Olsun Bozkurtlar Ulusun GökTengri Türkü Korusun...          |           Almıla (Kazakistan) ,   Şu anda, büyük Türk Irkının bir ferdi olarak, bu kutlu güne kavuşmanın, en derin sevinci ve heyecanı içindeyim. Radyomuz Türk Dünyasına Kutlu Olsun....          |           Ahmet (Azerbaycan) ,   Radyomuz Türk Dünyasına Kutlu Olsun....          |           Alpaslan (Özbekistan) ,   Kurt kurdu korur. Varolsun Turan...          |           Emir Ateş (Erzurum) ,   Recai Ağbaba-Aras Aras Han Aras...          |           Asena Elif (Bursa) ,   Esenlikler Biz Türkçüler! kanaâtlarımızı apaçık söylediğimiz için bazılarına sevimsiz görünüyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz. Siyaseti bilmiyoruz. Çünkü bizim davamız bugünün sandalye davası değildir. Bizim davamız asırlara bakan bir davadır. İnandığımız Türklüğün davasıdır. Hüseyin Nihâl Atsız...          |           Mustafa (Muğla) ,   TÜRK IRKINA HAYIRLI UĞURLU OLSUN İYİ YAYINLAR EFENİMM...          |           Asena Aybüke (Ankara) ,   Merhaba iyi yayınlar ben ankaradan aybüke Radyomuz TÜRK ırkına kutlu olsun böyle bir güzel radyomuz oldugu için çok mutluyum inanın radyoyu ilk gördügümde duygulandım şimdi biz TÜRK ırkı olarak radyoya destek verme zamanı TÜRK ırkı Sağolsun....          |           Hüsamettin (Muş) ,   Ölürüm Türkiye şehitler ölmez vatan bölünmez bin ölur bin dililiriz ...          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Başkan Altay: "Ülkemizin tecrübelerini gönül coğrafyamıza aktarıyoruz"

 

Başkan Altay: "Ülkemizin tecrübelerini gönül coğrafyamıza aktarıyoruz"KONYA - Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'nde düzenlenen TDBB Üye Belediyeler Toplantısı ile Yönetim Kurulu...

 

 

Başkan Altay: "Ülkemizin tecrübelerini gönül coğrafyamıza aktarıyoruz"

KONYA - Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)nde düzenlenen TDBB Üye Belediyeler Toplantısı ile Yönetim Kurulu Toplantısına katıldı.

TDBB Üye Belediyeler Toplantısı ile Yönetim Kurulu Toplantısı, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ev sahipliğinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin Girne şehrinde gerçekleştirildi. TDBB Üye Belediyeler Toplantısına KKTC İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile üye belediyelerin başkanlarının yanı sıra; Moldova, Kırgızistan, Bosna Hersek ve Makedonyadan yerel yönetim temsilcileri katıldı. Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar, toplantıya ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, toplantının birlik ve beraberlik içinde hareket ederek yerel yönetimleri güçlendirmeye vesile olmasını diledi.

"TDBBnin derin tecrübeleri var"

KKTC İçişleri Bakanı Baybars ise, TDBBnin Yönetim Kurulu Toplantısının KKTCde gerçekleştirilmesinin hem yerel yönetimlerin güçlendirilmesi hem de Türk dünyası arasındaki sarsılmaz bağların güçlendirilmesi açısından son derece önemli olduğuna dikkati çekti. Baybars, "Türk dünyası arasında bulunan mevcut kültürel, tarihi bağlar gerçekten sarsılmazdır ve Türk dünyasının ortak çıkarları, hep bir arada dayanışma ve yardımlaşmayı gerektirir. Özellikle yerel yönetimler konusunda TDBBnin derin tecrübeleri olduğu hepimizin malumudur" dedi.

TDBB Yönetim Kurulu Toplantısı yapıldı

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Yönetim Kurulu Toplantısı ise Türkiyenin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ve yönetim kurulu üyelerinin katılımı ile yapıldı.

Türk Dünyası Belediyeler Birliği ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, birlik olarak yeni yönetimin ilk toplantısını Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde gerçekleştirdiklerini belirterek, "Bu bir Türk devleti geleneğidir. Biz de geleneğe uygun olarak burada belediye başkanlarımızla ilk toplantımızı gerçekleştirdik. Türkiye ile Kıbrısı ayrı tutmak mümkün değildir. Her türlü davasında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin yanındayız. Birlikte inşallah tüm dünyaya örnek işler yapacağız. Özellikle Barış Pınarı Harekatına desteğinden dolayı KKTC Hükümetine teşekkür ederiz" dedi.

Türkiyenin sahip olduğu tek uluslararası belediye birliği

TDBBnin Türkiyenin gönül coğrafyasında bulunan belediyelerle ortak kültürel ve tarihi miras ekseninde çalışmalar yaptığını kaydeden Başkan Altay, "Belediyeler arasında irtibatı artırmak, kültürel mirasa sahip çıkmak, belediyelerimizin programlarını istişare etmek, belediyecilik ve şehir yönetimi konusunda yeni öneriler geliştirmek ve istişare etmek için çalışmalar yapıyoruz. TDBBnin bir özelliği de yönetim kurulunda Türkiye dahil 11 ülkenin temsil ediliyor olmasıdır. Bugün 6 ülke ile birlikte toplantı gerçekleştirdik. TDBB, Türkiyenin sahip olduğu tek uluslararası belediye birliğidir. Özellikle kardeş belediyeler konusunda yeni kardeşlik ilişkilerinin oluşturulması, geliştirilmesi ve özellikle son 15 yılda oluşan belediye birikiminin gönül coğrafyamızdaki belediyelere aktarımı konusunda tecrübe paylaşımı programları yapıyoruz. Türkiyenin öncülüğünde bölge coğrafyamızdaki şehirlerin gelişmesine çok önemli katkı sağlıyoruz. Türkiyenin edindiği tecrübeleri gönül coğrafyamıza aktarıyoruz" diye konuştu.

"Belediyelerimizin tecrübelerini ülkelerle paylaşıyoruz"

Türkiyenin özellikle son 15 yılda belediyeler alanında elde ettiği önemli birikimi üye belediyelere aktarmayı amaçladıklarını vurgulayan Başkan Altay, "Üye belediyelerimizdeki belediye çalışanlarının Türkiyede konusunda öne çıkmış belediyelerde eğitim alması TDBB öncülüğünde gerçekleşiyor. Buradaki amaç Türkiyedeki gelişmişliğin, belediyecilik ruhunun tüm bölgede insanların faydasına sunulmasıdır" ifadelerini kullandı.

TDBBnin çalışmalarını gururla takip ediyoruz"

Türkiyenin Lefkoşa Büyükelçisi Ali Murat Başçeri, TDBBnin yeni yönetiminin ilk toplantısının KKTCde yapılıyor olmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, "TDBBnin faaliyetlerini büyük bir gururla ve iftiharla takip ediyoruz. Gönül coğrafyamızdaki tüm belediyelerin bağlarını güçlendirmeleri en büyük temennimiz" dedi.

KKTC Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise, TDBBnin kurulduğu günden beri her seçim döneminden sonra ilk toplantısını KKTCde yapmasının çok önemli olduğunu belirterek, "Bunun için hepinize teşekkür ediyor, yeni yönetimin hayırlı olmasını diliyorum. KKTCdeki belediye başkanlarımızı içinize alarak onlara moral verdiniz ve belediyelerimizin vizyonlarının gelişmesine büyük katkı yaptınız" diye konuştu.

 

 
Tarih       : 25 Ekim 2019
 
 
 

                      Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2019