RADYO ÖTÜKEN
TÜRK Irkının Emrindeyiz
 
 Alpaslan (izmir) ,   Türk sesinin geldiği, Türk yüreğinin çarptığı her yer bizim toprağımızdır....          |           İSA KİRKGÖZ (Sivas) ,   Var Olsun Türk Diyari ...          |           Büşra (Mersin) ,   Türklük ve Türkçülük için olan savaşımız sonuna kadar sürecektir....          |           Mehmet (Çanakkale) ,   Varolsun ırkımın Turan Ülküsü...          |           Aybala (Kırgızistan) ,   Türk’ten başkasını biz asla sevmeyeceğiz. Bir Türk kadar kimseyi de düşünmeyeceğiz....          |           İsa Kirkgöz (Sivas) ,   Adam Ol. Irkına Çek. TÜRK OL!...          |           Yunus (Halep) ,   Suriyeli Bir Türkmenim Radyomuza Bir Türkmen Olarak Tam Destek Varolsun Turan Türk Birliği...          |           Muhammed (Kerkük) ,   Türkün Türkten Başka Kardeşi Yoktur.!...          |           Murat (Denizli) ,   Varolsun Turan...          |           Emre (Ankara) ,   7inci Türk Konseyi Baküde Gerçekleşmiştir. Türke Kutlu Olsun. Vatan ne Türkiyedir Türklere, ne Türkistan Vatan, büyük ve müebbet bir ülkedir Türklere Turan...          |           Zeynep (Doğu Türkistan) ,   Varolsun Turan Turan Elde Asenayım Asena...          |           Melisa (Kıbrıs) ,   Radyomuz Türk ırkına Kutlu Olsun Bozkurtlar Ulusun GökTengri Türkü Korusun...          |           Almıla (Kazakistan) ,   Şu anda, büyük Türk Irkının bir ferdi olarak, bu kutlu güne kavuşmanın, en derin sevinci ve heyecanı içindeyim. Radyomuz Türk Dünyasına Kutlu Olsun....          |           Ahmet (Azerbaycan) ,   Radyomuz Türk Dünyasına Kutlu Olsun....          |           Alpaslan (Özbekistan) ,   Kurt kurdu korur. Varolsun Turan...          |           Emir Ateş (Erzurum) ,   Recai Ağbaba-Aras Aras Han Aras...          |           Asena Elif (Bursa) ,   Esenlikler Biz Türkçüler! kanaâtlarımızı apaçık söylediğimiz için bazılarına sevimsiz görünüyoruz. Biz siyaset yapmıyoruz. Siyaseti bilmiyoruz. Çünkü bizim davamız bugünün sandalye davası değildir. Bizim davamız asırlara bakan bir davadır. İnandığımız Türklüğün davasıdır. Hüseyin Nihâl Atsız...          |           Mustafa (Muğla) ,   TÜRK IRKINA HAYIRLI UĞURLU OLSUN İYİ YAYINLAR EFENİMM...          |           Asena Aybüke (Ankara) ,   Merhaba iyi yayınlar ben ankaradan aybüke Radyomuz TÜRK ırkına kutlu olsun böyle bir güzel radyomuz oldugu için çok mutluyum inanın radyoyu ilk gördügümde duygulandım şimdi biz TÜRK ırkı olarak radyoya destek verme zamanı TÜRK ırkı Sağolsun....          |           Hüsamettin (Muş) ,   Ölürüm Türkiye şehitler ölmez vatan bölünmez bin ölur bin dililiriz ...          |         
Kullanıcı:    Parola:    Üye Ol   Şifremi Unuttum  
 
 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği Üye Belediyeler Toplantısı KKTC'de yapıldı

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üye Belediyeler Toplantısı, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ev sahipliğinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin (KKTC) Girne kentinde gerçekleştirildi.

 

 

Türk Dünyası Belediyeler Birliği (TDBB) Üye Belediyeler Toplantısı, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ev sahipliğinde, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin (KKTC) Girne kentinde gerçekleştirildi.

Programa, KKTC İçişleri Bakanı Ayşegül Baybars, TDBB Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay ile üye belediyelerin başkanları, Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile üye belediyelerin başkanlarının yanı sıra, Moldova, Kırgızistan, Bosna Hersekten yerel yönetim temsilcileri katıldı.

KKTC İçişleri Bakanı Baybars, TDBBnin Yönetim Kurulu Toplantısının KKTCde gerçekleştirilmesinin hem yerel yönetimlerin güçlendirilmesi hem de Türk dünyası arasındaki sarsılmaz bağların güçlendirilmesi açısından son derece önemli olduğuna dikkati çekti.

Baybars, "Türk dünyası arasında bulunan mevcut kültürel, tarihi bağlar gerçekten sarsılmazdır ve Türk dünyasının ortak çıkarları, hep bir arada dayanışma ve yardımlaşmayı gerektirir. Özellikle yerel yönetimler konusunda TDBBnin derin tecrübeleri olduğu hepimizin malumudur." dedi.

"Yenilikçi anlayışla hayata bakmak bizim için son derece önemli"

KKTCnin, yerel yönetimler konusunda reform yapma çalışmaları çerçevesinde üzerinde oluşturmaya başlanan çalışma planında TDBBnin tecrübelerini ve bilgi birikimlerini paylaşmaktan her zaman mutluluk duyduklarını belirten Baybars, "Hem yerelde hem merkezde Türk dünyası ile ortak projeler geliştirmek, iş birliğimizi güçlendirmek, derin ve tarihi kültürel bağlarımızı bu anlamda geliştirerek, ortak bir vizyonla veya yenilikçi anlayışla hayata bakmak bizim için son derece önemli." diye konuştu.

Baybars, bakanlık olarak hiçbir belediyenin yerelde idari özerkliklerine müdahale etmeden, belediyelerin kendi güçlerini elinde tutmaları ve yerel demokrasinin en temelinde yer alan güçlü belediyelerin oluşmasına katkı sağlama konusunda belediyelerle hareket etmeyi görev bildiklerini söyledi.

Bakan Baybars, bu amaçla belediyelerin güçlenmesi, kendi gelirlerini yaratarak KKTC halkına daha iyi hizmet vermeleri için merkezi hükümet olarak katkı koymaya hazır olduklarını kaydetti.

"Şu an itibarıyla 30 ülkeden 1170 belediye üyemizdir"

TDBB Başkanı Altay, KKTCde olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

TDBB olarak yeni dönemde ilk yurt dışı toplantısını gelenek olduğu üzere KKTCde gerçekleştirdiklerini belirten Altay, TDBBnin 2000de Azerbaycanda kuruluşuna karar verildiğini ve 2003te fiilen hayatına başladığını söyledi. Altay, "Şu an itibarıyla 30 ülkeden 1170 belediye üyemizdir. Yönetim Kurulu toplantılarını da 11 ülke bir arada gerçekleştiriyoruz. Bugün burada 6 ülkeyiz. Türkiye, KKTC, Kırgızistan, Bosna Hersek, Moldova Gagavuz Özerk Yerinden belediye başkanlarımızla toplantımızı gerçekleştiriyoruz." dedi.

Altay, "TDBB, Türkiyenin gönül coğrafyasında bulunan belediyelerle ortak kültürel ve tarihi miras ekseninde, belediyeler arasında irtibatı artırmak, kültürel mirasa sahip çıkmak, belediyelerimizin programlarını istişare etmek, belediyecilik ve kent yönetimi konusunda yeni öneriler geliştirmek ve istişare etmek ve kardeş belediye ilişkilerini yönetmek maksadıyla kurulmuş bir birliktir." diye konuştu.

TDBBnin merkezinin İstanbulda olduğunu hatırlatan Altay, birliğin kurulduğu günden itibaren özellikle ülkeler arasında birlik, beraberlik ve kardeşliğin artması için de çalışmalar yürüttüğünü söyledi.

"Bu, birliğin ne kadar aktif bir rol oynadığının göstergesidir"

Yeni dönemde güzel bir geleneğin başladığının altını çizen Altay, "Bütün toplantılar Türkiyede değil hem yönetimde bulunduğumuz üyeleri ziyaret ediyoruz hem de Azerbaycan ve Bosna Hersek ile başladığımız programlara, KKTC ve Bosna Hersek arasındaki ikili görüşmelerle devam ediyoruz. Bu aslında gelinen noktada birliğin ne kadar aktif bir rol oynadığının göstergesidir." ifadelerini kullandı.

Altay, Türkiyede belediyeciliğin geçmişten itibaren çok önemli tecrübeler elde ettiğini vurgulayarak, TDBBnin de üye belediyelerle bu tecrübelerin belediyelere aktarılması konusunda çok önemli çalışmalar yürüttüğünü kaydetti.

Altay, şöyle devam etti:

"Toplantılarımızda 11 ülke olarak bu toplantıları gerçekleştiriyoruz, bu aslında gönül coğrafyamızın ne kadar zengin, bilgi birikimimizin ne kadar güçlü olduğunun da bir göstergesidir. Bugüne kadar olduğu gibi bugünden itibaren de Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği ile ortak çalışmalar yapmayı arzu ediyoruz. Yerelde ne kadar güçlü bir hizmet olursa merkezi hükümetlerimiz de o kadar rahat eder."

"Türk dünyasına üye 22 belediyemiz var"

Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı Özçınar ise TDBBnin 3 aylık periyotlarla gerçekleştirdiği yönetim kurulu toplantısı için KKTCyi tercih ederek, burada başlamasından dolayı Başkan Altay ve tüm üyelere teşekkür etti.

KKTCde bulunan ve 28 belediyeden oluşan yapıyla Kıbrıs Türk Belediyeler Birliğinin çalışmaları içerisinde yer almaya çalıştıklarını kaydeden Özçınar, "Türk dünyasına üye 22 belediyemiz var. Diğer üye olmayan belediyelerimizi Türk dünyası saflarında birleşmeye davet ediyoruz." dedi.

Özçınar, uluslararası alanda da ortaya konan düşünceler ve yaşanan sıkıntıların, uluslararası bir oluşum olan TDBB tarafından temsil edildiğini ve TDBBnin bu hususta önemli bir görev üstlendiğini kaydetti.

Program, TDBB ve Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin başkanlarının fikir alışverişinde bulunmasıyla devam etti.

 

 
Tarih       : 25 Ekim 2019
 
 
 

                      Tüm Hakları Saklıdır | All Rights Reserved | Copyright © 2019